سیستم ساز سیاق

این ابزار نرم افزاری است کاملا ایرانی که در آن امکان طراحی و ساخت سریع نرم‌افزار(سیستم)های مورد نیاز شرکتها و سازمانهای بزرگ به سادگی میسر می باشد. در کنار این ابزار نمونه های انجام شده نرم افزارهای عرف و شناخته شده ارایه میشود(Best Practice) تا سازمان مجبور به ایجاد از ابتدا نباشد.

مفاهیم سیستم‌ساز

فریم‌ورک سیستم ساز سیاق

فریم ورک به معنی قواعد و ساختارهای مشخصی است که تمام خروجی ها و طراحی های نرم افزار در قالب آن شکل میگیرند. وجود آن باعث یکپارچگی قواعد عملکرد سیستمها – راحتی استفاده – عدم نیاز به آموزش زیاد و ارایه خروجی حرفه ای تر میشود.

فریم‌ورک سیستم ساز سیاق
معماری سرویس گرای سیاق
معماری سرویس گرای سیاق

سرویس جریان انجام یک کار در دل نرم افزار است که با یک سری ورودی های مشخص و خروجی های معین تعریف شده و بر روی IIS یا ویندوز با رعایت قواعد امنیتی در دسترس هر نرم افزار دیگری قرار دارد . همه نرم افزارهای بزرگ سرویس گرا هستند.

کاربرد :

با انتقال تمام کارهایی که در نرم افزار انجام میشود(business layer) امکان ارایه اینترفیسهای وب و ویندوز و موبایل و... به سادگی قابل انجام است.حجم کار همزمان توسط ابزارهای استاندارد ویندوز و وب کنترل میشود و قابلیت پردازش سنگین به وجود میآید. با سایر نرم افزار ها از طریق سرویسها به سادگی امکان بر قراری ارتباط و یکپارچگی به وجود می آید. امکان بروز هر گونه اشتباه توسط برنامه نویسان از لایه سرویس سد میشود. حتی اگر برنامه بخواهد کار اشتباهی انجام دهد سرویس اجازه نخواهد داد. امنیت بالاتر : نیازی به ارایه دسترسی به سرور دیتابیس برای کاربران وجود ندارد. لایه دیتابیس پشت لایه سرویس قرار میگیرد. امکان توسعه و تغییر در نرم افزار با سرعت و به راحتی فراهم میشود. انعطاف پذیری بالا وجود دارد. از سرویسهای استاندارد شبیه به سرویسهای بانکها و سرویسهای گوگل و... میتوان در کنار سرویسهای نرم افزار استفاده کرد.با استاندارد شدن لایه business از زبانهای برنامه نویسی و محدودیت‌های آنها جدا میشویم.

مزیت معماری سرویس گرای سیاق:

- تمام جریان و اتفاقات کلیه نرم افزار ها از مسیر سرویسها اتفاق می افتد (business layer) و محیط اجرا یا اینترفیس (Interface Layer)تاثیری در عملکرد نرم افزار ندارد.به همین دلیل سیاق نسخه های وب و ویندوز و موبایل همزمان ارایه میکند.
- هر نرم افزار ثالث دیگری به واسطه وب سرویسهای موجود سیاق بر روی IIS میتواند با نرم افزار سیاق ارتباط بر قرار کندو سرویسهای آنرا اجرا نماید. این مهم به معنی قابلیت یکپارچگی سیاق با هر سیستم نرم افزاری دیگری است.
- پردازش و حجم عملیات همزمان کاربران متعدد بر عهده IIS است و امکان اجرای درخواستهای چند هزار کاربر همزمان وجود دارد.

سیاست مدیریت تکمیل به جای تغییر سیاق

شرکت راهکار نوین سیاق به کمک ابزار سیستم ساز راهکارهایی را برای حل نیاز یا مشکل خاص سازمان ارایه میکند و این راهکار لزوما به عنوان جایگزینی نرم افزارهای دیگر نیست. در این حالت نسبت به وضعیت و انتظار خاص مشتری سناریو اجرا چیده میشود و این به معنی تکمیل جریان کار یا پوشش نیاز برآورده نشده است و نه تغییر آن.

نمونه سناریو های قابل اجرا:

ایجاد سیستمهای کنار دستی جدید با قابلیت ارتباط با سیستمهای قبلی ازلایه دیتابیس ایجاد اینترفیسهای متعدد در پلت فرمهای مختلف : مثلا نسخه وب یا نسخه موبایل و... ایجاد اینترفیسهای جدید برای نرم افزارهای قدیمی سازمان پوشش نیازهای خاص سازمان در کنار سیستمهای جاری که در نرم افزارهای جاری وجود ندارد. تعریف و برنامه ریزی پروسه کوچ به نحوی که به جریان جاری سازمان لطمه نزند– حرکت مرحله به مرحله و...

سیاست مدیریت تکمیل به جای تغییر سیاق سیاست مدیریت تکمیل به جای تغییر سیاق

ابزارهای اصلی سیستم ساز سیاق

Seyagh Work Flow Engine

ابزار استاندارد ایجاد گردش کار اتوماتیک که به کمک آن میتوان اجرای روالهای bpms را شکل داد.

Seyagh Alarm Tool

محیطی برای تعریف انواع و اقسام اتفاقاتی که لازم میدانیم منجر به صدور آلارم شود. آلارمها در صفحه اصلی به اطلاع کاربر میرسد.

Seyagh Event Manager

ابزاری برای تعریف و مدیریت رویدادهای داخل نرم افزار – رویدادها یا زمانی هستند مثلا ساعت 8 صبح یا عطف به اجرای یک سرویس مثلا در صورت امضا نامه نوع محرمانه – ابزارهایی مانند آلارمر و ورک فلو و... در ترکیب با این ابزار عملکرد اتوماتیک شکل میدهد.

Seyagh WEB Convertor

قابلیت ارایه نسخه هم زمان وب و ویندوز مربوط به این ابزار است. در حقیقت پس از تولید فرم توسط developer سیستم ساز خروجی برای استفاده کاربران عادی توسط این ابزار هم برای محیط وب و هم محیط ویندوز و درآینده نزدیک برای محیط موبایل آماده میشود.

Seyagh Service Builder

محیطی برای ایجاد و ویرایش سرویسهای لازم که به صورت اتوماتیک خروجی WSDL و وب سرویس میدهد.

Seyagh Rule Engine

محیط تعریف قوانین اعتبار فیلدها. قوانین تعریف شده در این قسمت میتئواند به ورودی هر سرویسی متصل شود تا تمام کنترل ها را در کل نرم افزار یکجا بتوانیم مدیریت کنیم.. این ابزار به عنوان یک لایه در طراحی نرم افزار مطرح است.

Seyagh Form Builder

فرمساز سیاق جزء اصلی ترین ابزارها است که شبیه به محیط های طراحی نرم افزار مثل VB , Delphi, … اجازه طراحی فرم میدهد. کامپایلر قدرتمند قابلیتهایی مانند AUTO COMPLET , Watch ,Trace , و ... را دارا می‌باشد. لازم به ذکر است این ابزار متفاوت با ابزارهای ساده ای که مانند دیتابیس کامپوننتهای خاص را روی یک صفحه پشتیبانی میکنند است و تمام قواعد کار حرفه ای را ساپورت میکند.

Seyagh Report Builder

گزارش ساز سیاق یک محیط کاملا حرفه ای برای طراحی هر گزارش ساده یا سنگین. گزارش ساز سیاق تعامل مستقیم با فرم ها دارد و بیرون از سیاق نیست.

ابزارهای کمکی سیستم ساز سیاق

قابلیت‌های عمومی سیاق

تمام اطلاعات موجود در نرم افزاهای سیاق قابلیت های عمومی شبیه به ارتباط اتوماتیک با CENTER های سیاق یا امکان تحلیل داده در قالبهای گرافیکی و نمایش ماتریسی دیتا و گروه بندی و مرتب سازی و فیلتر کردن و محدوده کذاری و.. و نیز امکان خروجی به هر نرم افزاری دیگری را دارند.

اینترفیس UX محور

تمام خروجی های فرمهای نرم افزار های تولید شده با سیستم ساز تحت قواعد فریم ورک سیاق قواعد UX را داشته و به راحتی و بدون نیاز به آموزش کاربران از آن میتوانند استفاده کنند.

Seyagh Offline Mode

ارتباط آفلاین یکی از نیاز ها و مشکلات شایع کسب و کار های امروز ایرانی است. سیاق قالب مشخصی رابرای ارتباط آفلاین بین دو نسخه نرم افزار خود دارد و این تکنیک از لایه بیزینس عمل کرده و مساوی تکنیکهایی مانند SQL Replicationنیست

نما داده ها و داشبورد

هر داده ای از دیتابیس سیاق یا از دیتابیس‌های غیر سیاق در قالب نما داده‌های سیاق قابلیت ایجاد و پردازش و گزارش سازی و نموداری شدن و... را به سادگی دارد.بر روی این داده ها نماهای تحلیلی ویژه ای میتوان ساخت که دغدغه های مدیران را پوشش دهند و برای دسترسی آسان روی صفحه اصلی برنامه منتقل کرد.

Seyagh centers

دنیای امروز جدا از ابزارهای استاندارد و پر مصرف نیست. اتصال به ایمیل اتصال به دستگاهها یا سرویسهای اس ام اس و دستگاههای فاکس و تلفنهای voip در قالب سنترهای سیاق عملیاتی شده اند. شما با داشتن یک سنتر تمام قابلیتهای آن را در کل برنامه دارید.

ربات نرم افزاری سیاق

نیازی به انجام کار تکراری توسط نیروی انسانی سازمان شما نیست. هر کاری در نرم افزار که برای انجام آن قاعده ای باشد و نیاز به تصمیم و ذهنیت انسانی نباشد را رباط نرم افزاری سیاق اتوماتیک میتواند انجام دهد. این یعنی حداقل 40 درصد کل کارهای سازمان شما.

سیستم شعب سیاق

ارایه تنظیمات دسترسی شعبه بالاتر از دسترسی کاربر و پست. با سیستم شعب سیاق، هر شعبه همه نرم افزار با دیتای مربوط به خود را دسترسی دارد درصورتی که در دفتر مرکزی اطلاعات به صورت تجمیعی و در یک دیتابیس است.

سیستم تالار گفتگو

ارتباط بین همکاران و کاربران نرم افزار سیاق در قالبی شبیه به چت و تالار گفتگو. این قابلیت برای شرکتهایی که پراکندگی جغرافیایی دارند کاربردی است و تفاوت آن با چتهای اینترنتی در امکان ایجاد دسترسی و ثبت سابقه اطلاعات در سیاق و عدم نیاز به اینترنت است.

روش همکاری

روش های همکاری
 • ارائه کل ابزار سیستم ساز و آموزش نیروها
 • پیاده سازی سیستم‌های درخواستی توسط متخصصین سیاق در محل
 • همکاری دو جانبه در طراحی سیستم موردنظر
 • ایجاد تغیرات درخواستی مشتری در Best Practice های سیاق
کاربردهای سیستم ساز
 • تغییر در نمونه های نرم افزاری ارایه شده Best Practice
 • ایجاد اینترفیسهای خاص از نرم افزارها برای اهداف و کاربردهای خاص
 • تعریف پروسه های هوشمندی کسب و کار و جریان کارهای اتوماتیک
 • ایجاد یکپارچگی با سایر نرم افزارها
 • اجرای روال های BPMS و Workflow
 • ایجاد سیستم های خاص منظوره
جزئیات فنی نرم افزار
 • ارائه نرم افزار در دو بستر: windows Application, Web Application
 • بانک اطلاعاتی MSSQL Server 2008
 • ساختار برنامه نویسی استاندارد چند لایه ( Multilayer )
 • بستر معماری سرویس گرا SOA (Service Oriented Architecting)